Prezentujemy zapowiedzi dwóch kiermaszów książek w bibliotekach. jakie mają odbyć się w najbliższym czasie, czyli w kwietniu 2015 roku. Jest to unikatowa okazja, aby zakupić do swojej kolekcji książki za przysłowiową złotówkę.

W najbliższym czasie z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, 23 kwietnia 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Gołdapi (województwo warmińsko-mazurskie, powiat gołdpaski) odbędzie się kiermasz książki połączony z wystawą na holu pod hasłem „Mój najszczęśliwszy dzień w życiu”.

W dniach od 23 do 25 kwietnia odbędą się Libiąskie Dni Książki z Różą. W ramach tego wydarzenia 25 kwietnia 2015 roku odbędzie się m.in. kiermasz książki. Od godziny 8:00 do 13:00 trwać będzie w Libiążu (województwo małopolskie, powiat chrzanowski) – „Kiermasz – Książka i Róża” – w ramach którego zakupić będzie można książki, kwiaty, rośliny, wyroby rękodzielnicze. Przewidziane także będą gry i zabawy dla dzieci. Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Górnicza 11, Libiąż.

W czwartek, 23 kwietnia 2015 roku Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu organizuje akcje Kiermasz Przeczytanych Książek pt. Drugie Życie Książki. Początek kiermaszu o godz. 10:00.
Kiermasz Taniej Książki, który potrwa od 15 do 18 kwietnia, w godzinach otwarcia biblioteki Miejskiej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. Książki będzie można kupić już od 2 zł za sztukę.

Około 800 książek wystawi na sprzedaż w Toruniu Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska przy ul. Okólnej 167 od 13 kwietnia 2015 do 17 kwietnia 2015. Za większość zapłacimy nie więcej niż złotówkę. Na czytelników będzie czekać przede wszystkim literatura piękna – polska i obca. Na wyprzedaż tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru trafi również niewielki wybór pozycji popularnonaukowych.