Lodówka LG Multi Air Flow działa, ale nie chłodzi. Od kilku dni było słychać dziwne dość głośne stukoty, dźwięki z jej wnętrza. Świecą się diody, czyli prąd dochodzi. Na forum znalazłem poradę, że trzeba byłoby się dostać do parownika i sprawdzić czy nie zarósł lodem.

Inne znalezione przyczyny i rady, gdy popsuje się lodówka LG:
– można również spróbować wyłączyć lodówkę na 24 godziny (zostawiając otwarte drzwi) i po włączeniu zobaczyć czy chłodziarka zacznie chłodzić. Prawdopodobnie uszkodzona jest grzałka parownika lub jej zasilanie.
– inną przyczyną może być ulotnienie się czynnika chłodzącego przez nieszczelność lub jego obieg może być niedrożny. Sprawdzić ubytek gazu/cieczy.
– jeśli lodówka po prostu słabiej chłodzi niż poprzednio to wygląda to na uszkodzony termostat.

Ktoś inny napisał o przypadku swojej lodówki LG Multi Air Flow:

„Zamrażarka działa, ale w chłodziarce jest ponad 12 stopni Celsjusza. Nie działają też przyciski na górze urządzenia: QUICK FREEZE, VACATION i FREEZE TEMP. Po wyjęciu i włożeniu z powrotem wtyczki do gniazdka przyciski działają, ale po pewnym czasie znowu się zawieszają. Po odmrożeniu wszystko działa w porządku, ale mija dzień lub dwa i powtarza się to samo. Podejrzewam, że nie ma przelotu między zamrażarką a chłodziarką, czy to wina grzałki?”

Trzeba sprawdzić czy działa sprężarka (znajdująca się z tyłu na dole). Sprężarka firmy LG powinna włączyć się co jakiś czas razem z wentylatorem. Jeżeli nie ma nawet prób włączenia to coś uszkodzone jest w sterowaniu albo sama sprężarka jest uszkodzona. Jeśli uszkodzona jest elektronika to trzeba wyciągnąć moduł i posprawdzać czy nie ma zimnych lutów, wypaleń. Wymienić przekaźnik sprężarki.
– jeśli sprężarka jest sprawna to może to być uszkodzona grzałka.
– jeśli nie reagują przyciski, to trzeba wyjąć moduł i wymienić kondensatory elektrolityczne w zasilaniu. Często przyczyną takich problemów są wyschnięte elektrolity.

Wpis o tematyce:

  • quick freeze lodówka
  • lodowka lg no frost nie chlodzi
  • lodówka lg no frost nie chłodzi
  • lodowka lg slabo clodzi
  • lodówka lg słabo chłodzi
  • lodówka no frost nie działa przyczyny